Co zrobić, aby przestać pić?

Bardzo łatwo można zostać alkoholikiem. Różne są przyczyny uzależnienia, ale zazwyczaj podobne są początki. Dla niektórych normalnością jest picie podczas każdego spotkania. Alkohol jest obecny wszędzie, dlatego ciężko się od niego odciąć.

Jak leczyć alkoholizm?

Osoby uzależnione czasami nie dostrzegają swojego problemu. Uzależnienie to straszna choroba, która wykańcza również bliskich. Jednak istnieją pewne sposoby na przezwyciężenie uzależnienia. Dobrym rozwiązaniem jest odwyk alkoholowy Kraków oferuje w tym zakresie spore możliwości. Należy pamiętać, że nie jest łatwo powiedzieć stop uzależnieniu.

Warto dodać, że nie istnieje coś takiego jak gen alkoholizmu. Przede wszystkim trzeba zrozumieć przyczyny, żeby rzeczywiście pokonać nałóg. Z reguły nie da się nic zrobić bez wsparcia farmakologicznego lub psychologicznego. Wśród sposobów na alkoholizm można wymienić uprawianie sportu, zmianę nawyków oraz rezygnację z alkoholowego towarzystwa. Alkohol pije się głównie w towarzystwie, ale niektóre osoby piją także w samotności.

Podstawy terapii

Trzeba pamiętać, że samotne upijanie się do nieprzytomności jest bardzo niebezpieczne. Znane są nawet przypadki osób, które przedawkowały alkohol. Na początku drogi zwykłe metody mogą się nie okazać skuteczne. Ważnym aspektem leczenia jest oczywiście znalezienie sposobu na zajęcie wolnego czasu. Podstawą jest osiągnięcie stabilnej trzeźwości, dzięki czemu będzie można sobie radzić ze wszystkimi problemami. Należy pamiętać, że walka z uzależnieniem trwa całe życie. Dodatkowo na każdym kroku czekają wyzwalacze. Są osoby, które po kilkunastu terapiach wracają do nałogu. Osoba uzależniona musi mieć bardzo silną motywację, żeby się zmienić. Nie da się też jednoznacznie określić czasu leczenia. Tak naprawdę wiele może być powodów choroby alkoholowej. Na początku trzeba zaakceptować, że alkoholizm jest chorobą nie tylko przewlekłą, ale również śmiertelną. Da się jednak nad tym zapanować, ale samemu będzie bardzo ciężko. Podstawą jest terapia alkoholowa oraz farmakologia. Osoba chora pomoc znajdzie w ośrodku terapii alkoholizmu https://alkoholizm.org.pl/ gdzie specjaliści pomogą jej w przejściu przez ten trudny proces.

Dodaj komentarz

five × 3 =