Książki o uzależnieniach – zrozumieć swój problem

Uzależnienia to duży problem XXI wieku. Ludzie chętnie sięgają po różnego rodzaju substancje psychoaktywne, które wpływają na ich myślenie, rozumowanie i zachowanie.

Literatura dotycząca uzależnienia od alkoholu

Uzależnienie od alkoholu negatywnie wpływa nie tylko na osobę uzależnioną, lecz także na rodzinę tej osoby. Powszechnie znaną książką o uzależnieniu od alkoholu jest „Wielka Księga Alkoholików”. Książka ta opisuje historię grup „AA” oraz poszczególnych jednostek. Podczas czytania tej książki, można dowiedzieć się na czym polega program „dwunastu kroków”, który jest podstawą w działaniu grup „AA” oraz poznać historię osób, które chciały zakończyć spożywanie tej psychoaktywnej substancji. Książka daje dużą motywację do walki z chorobą alkoholową.

Kobiecy alkoholizm nie jest w obecnych czasach niczym dziwnym. Wiele kobiet nadmiernie spożywa alkohol każdego dnia. Zaczyna się od lampki wina podczas lunchu, a kończy na butelce wieczorem. W książce autorstwa Mariny Rowan pod tytułem „Mam na imię Marina i jestem alkoholiczką” można poznać historię kobiety, która zagubiła się w życiu i popadła w chorobę alkoholową. Książka opisuje historię z pozoru kobiety sukcesu, wykształconej córki artystów, która borykała się z wieloma problemami i wypijała każdego dnia kilka drinków. Następnie trafiła na detoks, odwyk i rozpoczęła nowe, trzeźwe i piękne życie.

Dlaczego warto sięgać po literaturę dotyczącą uzależnień?

Literatura dotycząca uzależnień wspomaga wychodzenie z nałogów i może być uzupełnieniem terapii. Książki o uzależnieniach pomagają nie tylko osobom, które chcą z nimi walczyć, lecz także pozwalają zrozumieć problem ich bliskim. Człowiek uzależniony to osoba, która jest niewolnikiem określonej substancji psychoaktywnej.

Uzależnienia są dużym problemem współczesnego świata. Wiele osób które chcą odreagować stres chętnie sięgają po różnego rodzaju substancje o działaniu psychoaktywnym, a następnie się od nich uzależniają i nie mogą bez nich normalnie funkcjonować. Literatura o uzależnieniach daje nadzieję, pozwala zrozumieć problem i zachowanie osób, które chcą żyć w trzeźwości.

Dodaj komentarz

sixteen − 10 =