Nieodwracalne skutki uzależnienia od alkoholu. Skończ z tym, nim będzie za późno!

Wiele osób w Polsce uzależnionych jest od alkoholu. Nie zawsze jednak potrafią oni przyznać się do tego oraz poprosić bliskich o pomoc. A uzależnienie od alkoholu może prowadzić do bardzo wielu problemów, i to nie tylko tych zdrowotnych, ale i na gruncie relacji z rodziną i przyjaciółmi oraz na gruncie zawodowym. Jakie mogą być skutki alkoholizmu? Dlaczego warto w porę zacząć walczyć z nałogiem? Odpowiedź poniżej.

Skutki alkoholizmu

Uzależnienie od alkoholu jest chorobą, na którą cierpi nie tylko osoba pijąca, ale i cała jego rodzina. Bliscy alkoholika przechodzą wiele etapów przy takiej osobie. Od etapu kiedy bardzo się angażują w pomoc i starają się odwrócić uwagę od alkoholu osoby uzależnionej, po szukanie pomocy w specjalistycznych ośrodkach, aż w końcu po bezradność, rezygnację i poddanie się. Leczenie alkoholizmu jest trudne i czasami bliscy takiej osoby nie wytrzymują i najzwyczajniej w świecie odchodzą, by ratować siebie.

Utrata zdrowia

Częste picie alkoholu może także mieć fatalne skutki również dla naszego zdrowia. Choroby wątroby, choroby trzustki, problemy z żołądkiem, problemy z przełykaniem, problemy ze snem, niedobory organizmu w witaminy i minerały, drżenie rąk, problemy z koncentracją – to tylko niektóre skutki alkoholizmu, które dopadają osoby nadużywające alkohol. Osoby uzależnione często przestają dbać o to co jedzą, kompletnie nie uprawiają sportu oraz rzadziej się ruszają, tym samym organizm traci witalność i chęć do życia. Dlatego też, warto odpowiedzieć sobie na pytanie, czy jest sens zatracić się w piciu kosztem zdrowia i życia? Oczyścicie, jeden kieliszek wina w tygodniu czy piwo do meczu nie świadczy o chorobie alkoholowej. Jednak, gdy codziennie po pracy wypijamy spore dawki różnych procentów i nie wyobrażamy sobie spędzenia wieczoru w inny sposób – już tak.

Jak widać, skutki alkoholizmu mogą być bardzo zróżnicowane i dotkliwe nie tylko dla osoby uzależnionej, ale także dla jego bliskich. Problemy zdrowotne, problemy w pracy, zerwanie kontaktów z rodziną zdecydowanie nie są warte tej wątpliwej chwili przyjemności, jakim jest napicie się wina, piwa czy wódki.

Dodaj komentarz

10 + 10 =